Deep Web

Hlboký web je súčasťou internetu, ktorý nie je indexovaný vyhľadávacími nástrojmi a nie je ľahko prístupný širokej verejnosti. Je to ako skrytá vrstva internetu, ktorá nie je viditeľná alebo prehľadávateľná tradičnými prostriedkami.

Hlboký web obsahuje veľa cenných a dôležitých informácií, ako sú lekárske záznamy, akademický výskum a vládne databázy. Obsahuje však aj veľa nezákonného a nebezpečného obsahu, ako sú čierne trhy, hackerské nástroje a extrémistické skupiny.

Prístup na hlboký web vyžaduje špeciálny softvér, ako je napríklad prehliadač Tor, ktorý používateľom umožňuje prezerať anonymne a získať prístup k skrytým webovým stránkam. Pri prístupe na hlboký web je však dôležité byť opatrný, pretože to môže byť chovateľská pôda pre podvody, škodlivý softvér a ďalšie typy počítačových útokov.

Je dôležité si uvedomiť, že hlboký web nie je rovnaký ako temný web, ktorý je malá časť hlbokého webu, ktorá je úmyselne skrytá a prístupná iba prostredníctvom špecifického softvéru alebo sietí. Temný web je známy svojimi nezákonnými činnosťami, ako je obchodovanie s drogami, obchodovanie s ľuďmi a počítačový zločin.

Celkovo je hlboký web dôležitou súčasťou internetu, ktorý obsahuje veľa cenných informácií, ale pri prístupe k nemu je dôležité byť opatrný a vyhnúť sa nelegálnym alebo nebezpečným činnostiam.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Skriptovanie na strane servera je typ programovania, ktorý sa používa skôr na vytváranie dynamických webových stránok na serveri, a nie na zariadení používateľa. Je to ako sada pokynov, ktoré povedia webovým serverom, ako vytvoriť a doručiť webovú stránku do prehliadača používateľa. Keď...

Čítať ďalej

Secure Sockets Layer (SSL) je technológia, ktorá pomáha udržiavať vaše online informácie v bezpečí. Pri návšteve webovej stránky, ktorá používa SSL, vytvoria váš počítač a server webových stránok zabezpečené pripojenie. To znamená, že všetky informácie, ktoré odosielate...

Čítať ďalej

Rozhranie aplikačných programov alebo API skrátene je sada pokynov a protokolov, ktoré umožňujú rôznym softvérovým programom navzájom komunikovať. Je to ako posol, ktorý pomáha rôznym aplikáciám hovoriť medzi sebou a vymieňať si informácie. Vývojári často používajú...

Čítať ďalej