Subdomain

Subdoména je podmnožinou väčšieho názvu domény. Je to spôsob, ako usporiadať a štruktúrovať webové stránky do menších sekcií alebo kategórií.

Predstavte si napríklad webovú stránku s názvom domény „exament.com“. Táto webová stránka môže mať niekoľko subdomén, ako napríklad „blog.example.com“, „core.example.com“ a „support.example.com“. Každá z týchto subdomén predstavuje inú časť webovej stránky a môže mať svoj vlastný obsah, dizajn a funkčnosť.

Subdomény sa bežne používajú na pomoc používateľom navigovať a nájsť konkrétny obsah na webovej stránke. Môžu sa tiež použiť na oddelenie rôznych typov obsahu, ako sú blogy, fóra a obchody s elektronickým obchodom. Okrem toho môžu subdomény pomôcť s optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov (SEO), pretože sa môžu použiť na zacielenie konkrétnych kľúčových slov alebo tém.

Nastavenie subdomény zvyčajne zahŕňa vytvorenie nového záznamu DNS, ktorý ukazuje na konkrétny server alebo miesto. To sa dá dosiahnuť prostredníctvom registrátora domény alebo poskytovateľa webhostingu.

Celkovo sú subdomény užitočným nástrojom na organizovanie a štruktúrovanie webových stránok a môžu pomôcť s užívateľskou skúsenosťou a SEO.

 

Späť do slovníka pojmov

 

Poznáte tiež...?

 

Peer-to-peer alebo tiež P2P označuje typ počítačovej siete, v ktorej spolu jednotliví klienti komunikujú napriamo a nepotrebujú k tomu ako sprostredkovateľa centrálny server. V rámci peer-to-peer siete má každá strana rovnaké možnosti...

Čítať ďalej

Netflix je ako obrovská digitálna knižnica filmov, televíznych relácií a dokumentárnych filmov, ktoré môžete sledovať kedykoľvek a kdekoľvek. Je to streamovacia služba, čo znamená, že môžete sledovať veci priamo na telefóne, tablete, počítači alebo televízii bez toho, aby...

Čítať ďalej

Hypertext je systém, na ktorom je postavený World Wide Web. Obsah v takomto systéme nie je štruktúrovaný lineárne, ale kontextovo previazaný za pomoci takzvaných hypertextových odkazov. Tie odkazujú na informácie,...

Čítať ďalej