Plugin, inak tiež zásuvný modul, je typ programu, ktorý nedokáže fungovať sám o sebe, ale iba prostredníctvom takzvaného základného programu, do ktorého ho Doinštalujete. Plugin následne upravuje alebo rozširuje funkčnosť základného programu. Vďaka zásuvnému modulu zvláda program viac ako jeho Nerozšírenie verzie.
Pluginy sa veľmi často využívajú pri práci s grafickými programami, ako sú napríklad Flash alebo Adobe Photoshop. Známe sú aj pluginy pre webové prehliadače. Bez pluginov totiž webový prehliadač často nemôže zobraziť všetok obsah stránky, pretože ten je vo formáte, ktorý sám prehliadač nedokáže rozoznať. Po inštalovaní pluginu prehliadač dokáže spomínaný obsah prečítať.
Protokol Hypertext Transfer Protocol (HTTP) je spôsob, ako počítače navzájom komunikovať cez internet. Je to ako jazyk, ktorý používajú na vzájomné porozumenie. Keď do prehliadača zadáte adresu webovej stránky, váš počítač odošle požiadavku na server, kde je webová stránka...
Čítať ďalej
Rozsiahle jazyk značky (XML) je programovací jazyk, ktorý sa používa na ukladanie a výmenu údajov medzi rôznymi softvérovými aplikáciami. Je to ako súbor pokynov, ktorý hovorí rôznym aplikáciám, ako porozumieť a interagovať s informáciami.
XML sa často používa na ukladanie...
Čítať ďalej
Nequette je súbor usmernení a pravidiel pre dobré správanie online. Je to skratka pre „internetovú etiketu“ a odkazuje na primeraný a úctivý spôsob komunikácie a správania sa v online priestoroch, ako sú sociálne médiá, fóra a aplikácie na zasielanie správ.
Nequette...
Čítať ďalej