Overte si

dostupnosť internetu na Vašej adrese

Ochráňte Váš počítač pred spyware-om

Spyware: čo to je a čo proti nemu môžete robiť?

Spyware znamená doslova „špionážny softvér“. Tento softvér zbiera osobné údaje počítačových užívateľov a posiela ich ďalej iným osobám. Väčšinou sa to deje nepozorovane.

Malware

Spyware je formou malware. Malware je súhrnný názov pre všetok zákerný či škodlivý softvér, ako napríklad vírusy.

Aké je riziko spyware?

Prostredníctvom spyware sa môžu dostať vaše údaje do rúk marketingových firiem, ktoré chcú vedieť, aké internetové stránky navštevujete a vďaka tomu vám môžu posielať cielenú reklamu. Spyware však slúži aj na kriminálne účely. Podvodníci tak získajú vaše prihlasovacie údaje napríklad na webovú stránku vašej banky.

Tipy proti spyware

Predchádzajte spyware pomocou firewall a anti-spyware od UPC UPC robí pre vás surfovanie po internete bezpečnejším. Pomocou firewall ochránime váš počítač proti spyware a malware. Ak predsa len máte spyware, odstráni ho náš anti-spyware. Zvoľte si optimálnu internetovú ochranu so Smart Guard, bezpečnostným balíkom "všetko v jednom" od UPC. Firewall a anti-spyware ochraňujú váš počítač, ale vy môžete urobiť ešte viac, aby ste predišli spyware. UPC uvádza niekoľko tipov:

Aktualizujte svoj softvér

Pre bezpečné surfovanie po internete musí byť úplne aktualizovaný váš softvér, či už váš operačný systém (napríklad Windows), váš internetový prehliadač (napríklad Internet Explorer či Firefox). A samozrejme nezabudnite na bezpečnostný softvér. Pravidelne kontrolujte, či sú dostupné aktuálne verzie týchto programov a inštalujte ich do svojho počítača.

Pozor na bezplatný softvér

Bezplatný súbor na stiahnutie vyzerá neškodne, ale môže obsahovať spyware, preto používajte len softvér z dôveryhodného zdroja

Pozor na zlý anti-spyware

Niektoré programy detekujúce spyware by ste si radšej nemali inštalovať. Nepracujú správne, alebo vám sami nasadia do počítača spyware.

Odstraňujte spam

K spamu bývajú niekedy pripojené prílohy, ktoré môžu obsahovať spyware. Z toho dôvodu nikdy neotvárajte prílohy e-mailov, ktorým nedôverujete.

Zabezpečte si Vašu domácu WiFi sieť

Keď je navzájom spojených viac počítačov, hovoríme o počítačovej sieti. Vzájomné prepojenie počítačových sietí umožňuje zariadenie (router). Router zabezpečuje aj kontakt medzi sieťou a internetom. Keď sa to deje bezdrôtovo, hovoríme o bezdrôtovej sieti, alebo o bezdrôtovom internete.

Ako je to s nakupovaním cez internet

Viac ako štvrtina Slovákov už nakupuje na internete. Aj tak stále zaostávame za európskym priemerom. On-line nákupy sú jednoduché a rýchle. Prečo teda nie je toto číslo väčšie? V čom je háčik?
< predošlý článok nasledujúci článok >
internet pre študentov

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov podľa zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov pre marketingové účely spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o., so sídlom Ševčenkova 36, 851 01 Bratislava, IČO: 35 971 967, na dobu 1 roka od udelenia súhlasu. Rozsah mojich poskytnutých osobných údajov je nasledujúci: meno, priezvisko, adresa. Tento súhlas môže byť kedykoľvek odvolaný, a to aj pred uplynutím doby, na ktorú bol poskytnutý.

Obchodné podmienky

Všeobecné podmienky spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. na poskytovanie verejných služieb vydané v súlade so zákonom č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách

Podmienky jednorazovej zľavy za objednanie služby online

Objednaním vybraných služieb prostredníctvom tejto web stránky získate automaticky jednorazovú zľavu v danej výške, ktorá bude odpočítaná z Vašej elektronickej faktúry.
Zľava pre online objednávky bude odpočítaná od prvej faktúry.
Táto jednorazová zľava sa vzťahuje iba na užívateľov, ktorí si službu objednajú prostredníctvom internetovej stránky spoločnosti UPC vyplnením online objednávky a služba im bude aktivovaná podľa podmienok príslušnej kampane (kampane aktuálne v čase objednávky komunikované na internetovej stránke spoločnosti), pričom daný typ služby (retransmisia, internet) v čase objednávky neužívajú (s výnimkou prechodu z analógovej na digitálnu retransmisiu).
Užívateľovi bude automaticky aktivovaný spôsob výpisu prostredníctvom elektronickej faktúry.