Ochráňte Váš počítač pred spyware-om
13.02.2019 Prečítané 4x

Spyware: čo to je a čo proti nemu môžete robiť?

Spyware znamená doslova „špionážny softvér“. Tento softvér zbiera osobné údaje počítačových užívateľov a posiela ich ďalej iným osobám. Väčšinou sa to deje nepozorovane. Malware Spyware je formou malware. Malware je súhrnný názov pre všetok zákerný či škodlivý softvér, ako napríklad vírusy.

Aké je riziko spyware?

Prostredníctvom spyware sa môžu dostať vaše údaje do rúk marketingových firiem, ktoré chcú vedieť, aké internetové stránky navštevujete a vďaka tomu vám môžu posielať cielenú reklamu. Spyware však slúži aj na kriminálne účely. Podvodníci tak získajú vaše prihlasovacie údaje napríklad na webovú stránku vašej banky.

Tipy proti spyware

Predchádzajte spyware pomocou firewall a anti-spyware od UPC UPC robí pre vás surfovanie po internete bezpečnejším. Pomocou firewall ochránime váš počítač proti spyware a malware. Ak predsa len máte spyware, odstráni ho náš anti-spyware. Zvoľte si optimálnu internetovú ochranu so Smart Guard, bezpečnostným balíkom "všetko v jednom" od UPC.

Firewall a anti-spyware ochraňujú váš počítač, ale vy môžete urobiť ešte viac, aby ste predišli spyware. UPC uvádza niekoľko tipov:

Aktualizujte svoj softvér Pre bezpečné surfovanie po internete musí byť úplne aktualizovaný váš softvér, či už váš operačný systém (napríklad Windows), váš internetový prehliadač (napríklad Internet Explorer či Firefox).

A samozrejme nezabudnite na bezpečnostný softvér. Pravidelne kontrolujte, či sú dostupné aktuálne verzie týchto programov a inštalujte ich do svojho počítača. Pozor na bezplatný softvér Bezplatný súbor na stiahnutie vyzerá neškodne, ale môže obsahovať spyware, preto používajte len softvér z dôveryhodného zdroja

Pozor na zlý anti-spyware

Niektoré programy detekujúce spyware by ste si radšej nemali inštalovať. Nepracujú správne, alebo vám sami nasadia do počítača spyware. Odstraňujte spam K spamu bývajú niekedy pripojené prílohy, ktoré môžu obsahovať spyware. Z toho dôvodu nikdy neotvárajte prílohy e-mailov, ktorým nedôverujete.

Ako sa vám článok páčil? LIKES 502 DISLIKES 537